Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Budova mateřské školy se nachází v klidném prostředí malé strany v obci Stachovice, asi 3 km od města Fulnek. Kapacita MŠ je 25 dětí. Před MŠ je nově vysázená skalka s upravenými stromky, ozdobená břidlicí, spoustou kytiček a keříků, které zařízení barevně  zdobí od jara do podzimu. S učitelkou pracují i děti, které pomáhají při pletí a sázení nových rostlin. Strava je dětem dovážena z MŠ Fulnek. Kuchyně v MŠ slouží jako výdejna. 

Třída je světlá a koncipována do zájmových koutků. Jedná se o koutky pro námětové hry (kadeřnictví, doktor, kuchyňka), kostkoviště, lego, koutek pro nejmenší, konstruktivní i stolní hry, skládání, drobné manipulačních hry, dílna, kde děti trénují svou zručnost a fantazii, věda (pokusy a objevy) a výtvarné aktivity, tzv. ateliér.

Nábytek, metodické pomůcky, hračky a další materiály jsou umístěny tak, aby na ně děti kdykoliv dosáhly a byly volně přístupné. Herna slouží zároveň i jako ložnice. V místnosti je dostatečný prostor pro pohybovou aktivitu. Děti se dále mohou rozvíjet a vzdělávat v hudebním, naučném (předmatematická a předčtenářská gramotnost), literárním, kreativním koutku, dramatizaci a dopravě.

K budově těsně přiléhá zahrada, která je nově vybavena zahradními prvky, které dětem umožňují rozvíjet se po stránce pohybové. Vyvýšené záhonky a keříky pak dětem nabízejí možnosti k objevování, bádáním a vzdělávání v environmentální oblasti. Zahrada je zároveň místem, kde probíhají činnosti spojené s hudebně-pohybovými aktivitami, různými slavnostmi a akcemi s rodiči a přáteli školy. 

Nově  vybudovaná „ dílna“ nabízí dětem prostor pro rozvoj v oblasti polytechnické výchovy. MŠ má spoustu možností vycházek do lesa, luk a polí, kolem Husího potoka a děti tak mohou čerpat z pokladů, které příroda nabízí. 

MŠ velmi úzce spolupracuje s místními spolky.  Ve školce panuje rodinná atmosféra, kterou společně utváří děti, jejich rodiče, paní učitelky s paní školnicí.